Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak ahoj děti, mno. Začnu netradičně a vysvětlim vám, proč jsem dneska zvolil tuhle prehistorickou písničku. Ono se tam totiž zpívá: „kdybych já byl kovářem a měl jeho sílu…“ a já k tomu dodávám: to by to lítalo. Ono se toho zase událo. Ten hloupej vítr mi klidně vyvrátil stěrač na mém kamarádovi od Volkswagena a zase to bude stát minimálně patnáct stovek. A to minulej pátek v rádiu žvatlali něco v tom stylu, že ta vichřice, co jsem zapomněl, jak se jmenuje, způsobila menší škody než orkán Emma – kecy a kecy nemaj‘ cenu. (to jenom Ketzy mají cenu :D) Mě teda Emma nic neudělala, zato tahle jejich drobná vichřice mi škodu způsobila a z toho selským rozumem vyplývá, že co se mého rozpočtu týče, pěkně kecali celý slavný meteorologové (to je blbý slovo, jak jsem díky svému zaměstnání zvyklej na metrologii – psal jsem ho na pětkrát snad, nebo co) a asi jim napíšu nějakou rozhořčenost emajlem. A taky napíšu do Národního divadla – já vim, že tam držej smutek za pana Lukavského (to asi všichni, ne?) – ale třeba jim zvednu náladu. Mám pro ně totiž super hérečku, fakt už jsem viděl lecjaký brécy hrát divadlo, ale tahle je eňo ňůňo. Ale nebudu o tom psát, páč jsem si to slíbil a já jsem na sebe hodnej a poslouchám se. A navíc nebudu přece někomu dělat radost, že jsem byl z jeho hereckého výkonu tak nadšen, že to ve mně skoro vyvolalo zvracení. Mno nic, to je jedno.
Mimochodem, tyhle Ketzy už píšu čtvrtej den a nikdy se mi nepodaří je dodělat. Pořád sem totiž někdo leze. To asi proto, že jsem na dveře vyvěsil cedulku s nápisem „naše služby jsou tak dokonalé, že jakékoli další vylepšování by bylo krokem zpět“ a kdekdo si to asi přečte, tak se vleze podívat, co je na tom pravdy. A samozřejmě s sebou nese práci. Takže to máme od začátku tejdne haldu z nástrojárny, troje vzorování, nějaký věci na projektor, navíc píšu bonzadopisy po fabrice, páč už se nehodlám tady s nikým snažit o dohodu po dobrym. Já mám totiž tenhle tejden takovou trošku militantní náladu.
A já bych vám toho chtěl tóóólik napsat. Třeba jak jsem hrozně (až po ušiska) zamilovanej a jak jsem zjistil, že všechno zlý je pro něco dobrý. A že Gratzi se na svejch stránkách opičí, páč je to opičák. Anebo jak konečně píšu zase povídky a jak mě bolí noha. A hlava. A opět záda. A že někdy dostanu chuť na pivo, ale nejdu tam, protože jsem někomu slíbil, že nebudu pít. A že jsem se rozhodl konečně býti dospělý a rozumný. A že mi možná ještě dneska zavedou internet do bytečku. A že mám nové druhé zaměstnání. A třetí zaměstnání. A že i přesto nebudu nikdy bohatej. Nebo bych vám napsal i něco jinýho. Třeba co bych udělal, kdybych byl tim kovářem a měl jeho sílu…
Napsal bych toho moc, jenže se obávám, že by to nikdo nedočet a navíc teď zrovna nevim, čím začít. Dnešní (a vlastně celotýdenní) depka kombinovaná s nedostatkem spánku mě trochu zlikvidovala psací náladu a navíc mám v hlavě další povídku. Každopádně vám ale můžu slíbit, že vám začnu zase vkládat moje literární pitominky, dokonce konečně začnu zveřejňovat trochu kontroverzní povídkovou „knihu“ co jsem pojmenoval pracovně Kdyžužtakuž. Už mi totiž nebylo dlouho za co nadávat. A tohle dílo, to je dílo. Navíc dílo plný gramatickejch chyb a překlepů. A taky budu muset vyhrabat honem pokračování Snadno a rychle, na což obvykle zapomínám, ale včera už mi bylo vytknuto, že už dlouho nebylo žádný pokračování. Takže už jsem tedy zaslechl, že o to je zájem a tak to sem zase někdy máznu. Dneska ale ne-e, dneska už akorát tak půjdu domů spát. Abych byl zítra fit. Přijede slečna. Dáma mého srdce. A tak hodlám býti vyspalý a milý a hodný. I když…to mi půjde samo. S ní mi to jde vždycky samo. Já jsem totiž gentleman, kdybyste to ještě nevěděli.
Taky už mám skoro přichystanou novou Arénu, ale na tu se zatím z vaší strany docela prdí a hází bobek, takže s ní nespěchám. Mno, uznávám, že by to chělo trochu se tomu věnovat, trochu tomu udělat někde reklamu. Ale na to nemám čas a ani náladu. Zpracovávám materiály pro právníka… A normu ČSN 17025 (ono je to označení delší, ale vás to stoprocentně nezajímá a já si to celý nepamatuju, jen to číslo) a tu vlastně jen proto, abych mohl dodělat konečně tu normu o těch validacích, páč ta už mi vysloveně leze krkem. A to všechno jen proto, že mi kdosi poradil, ať zaměstnávám mozek nebo že zblbnu. Ono to jde? Mno, to je jedno, možná dvojí, možná i trojí, protože já už zblbnul dávno, ale mám príma mimikry.
Hergot fagot, do háje zelenýho, růžovýho a žlutýho! Oni mi tam ty hajzlíci dojdou pozdějc než katapulty! Jakto? Dyk jsem to měl spočítaný. Tak jsem to měl asi spočítaný blbě, no. A teď to mám spočítaný. Kdybych se nestyděl psát neslušně, to by bylo soudružek lehkého typu… (To tady u toho hraju Travian, toho si nevšímejte – to byla taková drobná vsuvka – zasvěcení a znalí pochopí, že Denisi :D)
Nic nic nic, jdu domu, tohle stejně nemá zbla významu tady dřepět. Ještě po mě někdo bude chtít zase práci. Stačí, že jsem tu dneska od čtvrt na šest. Ještě chvíli takhle a budu sem chodit na pátou, pak na půl pátý a pak už tu můžu začít i přespávat, ne? Já vim, dneska jsou Ketzy kratší, ale příště si dá záležet a třeba vám napíšu něco z toho výčtu výše. Tak pápá lálá pápá tinky vinky pápá pó, strejda SkunnY bičuje k Neumětelům, páč Šemík běžel k Radotínu. Jó a hezký velikonoce! Jste-li muž, dejte si záležet! Přece nedopustíte, aby nám ty pani uschly, ne? A jste-li dáma, hodně polštářů na pozadí a kýblů s vodou na polejvání vám přeju. A málo sněhu a hodně kuřátek a jiných vhodných propriet.
Heh, to je to zas dneska blbý jak vidle bez násady, že?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář